Když snímky umožní cestovat

Peru výstava

Dům sociálních služeb Na Neklance 15 dostal pro své klienty předvánoční dárek. Zaměstnanci Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP) společně s vedením pobytového odlehčovacího zařízení připravili vernisáž výstavy fotografií pro své klienty.

Většina seniorů, kteří se do pobytové služby dostávají, ve svých vzpomínkách nejraději cestuje prostřednictvím myšlenek do dětství, mládí a osobních prožitků. A právě u většiny z nich se promítají ve vzpomínkách obrázky, na které se jen tak nezapomíná.

Rádi se dostávají tam, kde jim bylo dobře, kam cestovali, kde poznávali a obdivovali neznámé a krásné. Ať už to byly krajiny, příroda či památky, v tento moment jsou schopni si v mysli vybavit i sebemenší detaily. A aby klienti mohli dál pracovat se svou myslí a cestovat, mít před sebou každý den „sedm divů světa“, rozhodli se pracovníci centra, že svým klientům umožní cestovat hned.

Do celého domu pobytové odlehčovací služby byla nainstalována výstava fotografií s tematikou cestování. Vernisáž výstavy v polovině listopadu slavnostně zahájil radní Petr Lachnit (ANO). Ředitelka CSOP Helena Volechová předala společně s pracovníky domu klientům fotografickou expozici 15 obrazů, které najdete nejen při vstupu do domu, ale i na chodbách a všude tam, kde klienti každý den chodí.

A takto klienti navštěvují například Kubu, Srí Lanku, Peru, Mexiko, Indonésii a další země. Obrazy jsou multifunkční, protože i klienti si přáli podílet se na expozici a nabídli, že ze svých soukromých zdrojů osobních či rodinných poskytnou fotografie, které budou opět vsazeny do obrazů, a cestování bude probíhat tudíž dál do dalších zemí, přírody, za zvířaty, ale třeba i do staré Prahy.

Pokud byste chtěli i vy udělat radost klientům, cestovat s námi a podělit se o své fotografie, navštivte webové stránky www.csop5.cz a volejte na tel. č.: 251 551 626, 775 070 102 či 775 788 004.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA