SK Motorlet otevřel nová sportoviště a pokračuje ve zvýhodněném plavání seniorů

Mot-UMT03

Radlický sportovní klub i v letošním roce seniorům nabídne zvýhodněné plavání. Hlavně pro děti pak Motorlet otevřel dvě zcela nová sportoviště.

Radnice Prahy 5 loni poskytla největšímu sportovnímu klubu páté městské části dotaci dva miliony korun na výstavbu nových hřišť s umělým povrchem. Na konci loňského roku pak byla sportoviště „nejmodernější generace“
zprovozněna.

„Dotaci jsme udělili i z toho důvodu, že hřiště budou využívat žáci našich dvou nedalekých základních škol, a to
Tyršovy základní a mateřské školy a ZŠ Waldorfská. Řešíme tím nedostatečnou kapacitu sportovišť a nyní bude záležet pouze na vedení zmíněných škol, v jaké míře novou nabídku pro své žáky využijí,“ vysvětlil radní Lukáš Herold (ODS).

Podle něj je snahou radnice podpořit i výstavbu nafukovací haly. Naopak starší spoluobčané z Prahy 5 se mohou těšit na pokračování projektu „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“. Od ledna 2019 každý pátek od 13 do 15 hodin v plaveckém areálu SK Motorlet v Radlické ulici zaplatí lidé starší 60 let z MČ Praha 5 za 90 minut plavání 50 korun (nutno předložit kartu na plavání vydanou sociálním odborem Úřadu MČ Praha 5).

Senioři, kteří si vyzvedli kartu na plavání v Bazénu SK Motorlet v roce 2018, ji mohou uplatnit i letos. Ti, kteří kartu na plavání nemají, si ji mohou vyzvednout ve druhém patře budovy úřadu na náměstí 14. října 4, kancelář č. 216. Po ověření trvalého pobytu dle občanského průkazu dostane každý senior z MČ Praha 5 jednu permanentku.

Přínosem tohoto projektu, který zaštiťuje radní Petr Lachnit (ANO), je podpora aktivního života seniorů, která jim umožňuje finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci. Účastníci tak rovněž navazují nové kontakty a přátelství s dalšími seniory, což může v některých případech vést k odstranění či snížení pocitu izolovanosti.