Šetřete vodou s MŠ Tyršova

mš tyršova plejtvák

V rámci Národního týdne Ekoškol MŠ Tyršova spustila projekt „Nejsem plejtvák“. Skládá se z několika částí, jednou z nich byla i beseda s dětmi na téma šetření vodou.

Děti se dozvěděly, proč se musí vodou šetřit, jak na to při mytí rukou, čištění zubů nebo použití toalety. Rodiče pak byli dopisem a pracovním listem, který nalezli v šatnách, vyzváni, aby s dětmi doma nakreslili plejtváka.
Z odevzdaných obrázků bude vybrán ten nejhezčí plejtvák, který bude nakopírován, zalaminován a rozmístěn na klíčových místech mateřské školy, kde bude všem připomínat, že vodou se neplýtvá.

„Vybraný obrázek bude s patřičným komentářem poskytnut široké veřejnosti. Uvidíme, kam všude naše velryba dopluje a koho všeho bude inspirovat k šetření s vodou. Zahájením projektu a jeho představením dětem a rodičům se nejen paním učitelkám a zaměstnancům mateřské školy otevřela nová možnost, jak děti na problematiku šetření s vodou v rámci každodenní činnosti upozorňovat,“ sdělila Emilie Pilátová z Ekotýmu MŠ Tyršova.

Ten nakonec vybíral ze 66 plejtváků, které rodiče s dětmi nakreslili.