AntiFETfest 2019: Natočte film o rizikovém chování!

Výsledky soutěže pořadatelé vyhlašovali v Lucerně

Amatérská filmová soutěž pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby je opět tady. Pořadatelem soutěže je MČ Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR.

Výsledky soutěže pořadatelé vyhlašovali v Lucerně

Zřejmě už netřeba připomínat, že AntiFETfest 2019 aneb jde to i jinak! je soutěžní festival amatérských filmů
pro děti a mládež s tematikou rizikového chování. Účastnit se mohou jednotlivci nebo skupiny maximálně pěti tvůrců ve dvou kategoriích:

  • věková kategorie žáci II. stupně základních škol a studenti odpovídajících ročníků víceletých gymnázií,
  • věková kategorie studenti středních škol a odborných učilišť.

Po obvodním kole, které se v páté městské části uskuteční v dubnu, budou vítězné snímky z obou kategorií postupovat do krajského kola. Soutěžní snímky spolu s přihláškami budou přijímány do 29. března 2019 na Odboru sociální problematiky a prevence kriminality, nám. 14. října 4, Václav Konečný, tel. č.: 257 000 265.

AntiFETfest spatřil světlo světa v roce 2007. O rok později soutěž získala celopražský charakter. Loni městská část
Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR soutěž rozšířila za hranice hlavního města a mohou se jí účastnit děti a mládež ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé České republiky. AntiFETfest tak získal celorepublikový charakter. A právě v roce 2018 byly úspěšné i školy z Prahy 5. Druhé místo
v kategorii základních škol získal film Take a sad song and make it better z dílny žáků 9. B Německé školy v Praze. Zvláštní cenu za námět pak obdržel v kategorii středních škol film Nepředváděj se od skupiny Jelínek Productions
ze Střední průmyslové školy dopravní.

Detailní informace najdete na http://2019.antifetfest.cz.