Parkour jako cesta od pohybového umění k olympiádě

dav

Mezi dnešní mládeží je parkour (čteno parkúr) v posledních letech jednou z nejoblíbenějších pohybových aktivit, která se možná brzy dostane i mezi olympijské sporty. Jedná se o kombinaci gymnastických a akrobatických prvků jejichž prostřednictvím se parkourista (tracer) dostává z bodu A do bodu B.

Parkour Ládví otvírá kroužky parkouru pro děti v Praze 5 v tělocvičně Německé školy v Nových Butovicích na adrese Schwarzenberská 700/1. Zájemci mohou přijít na jednu hodinu zdarma, a to v následujících časech: děti ve věku osm až deset let od 16 do 17 hodin, děti od 10 do 13 let od 17 do 18 hodin.

Tato akce probíhá každý čtvrtek na výše uvedené adrese. Na trénink je třeba si vzít triko, tepláky, běžecké boty, mikinu a pití. Pro dorost, mládež starší čtrnácti let, se náborový workshop uskuteční 31. ledna od 18.30 do 20 hodin.
Parkour Ládví disponuje týmem špičkových lektorů. Na své si přijdou děti a mládež, pro které je umění přesunu z bodu A do bodu B v posledních letech tahákem. Kdo by nechtěl skákat přes překážky pod vedením certifikovaných
instruktorů?

Klub vznikl v srpnu 2017 a souběžně se otevřely parkourové kroužky v osmém městském obvodu. Nápor vyvolaný
víkendovým workshopem měl za důsledek rychlý růst lektorského týmu. Bilance 120 registrovaných dětí za školní rok je vizitkou, jíž se může klub pochlubit. Jeho cílem je příprava mladých závodníků na domácí i zahraniční soutěže, pod záštitou České gymnastické federace. Přihlášky najdete na webových stránkách Parkourladvi.cz, pro další informace můžete využít FB (parkourladvi) či telefonní číslo 778 003 880.

dav