Nejlepší podnikatelé z Prahy 5 převzali ocenění

Podnikatel_Prahy5-123

V pátek 15. března 2019, se konalo slavnostní vyhlášení již 9. ročníku soutěže Podnikatel Prahy 5. Soutěžilo se v deseti kategoriích napříč různými podnikatelskými odvětvími. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Podnikatel Prahy 5 za rok 2018 se uskutečnilo v prostorách kaple Sacre Coeur. 

Společná fotografie zástupců Mč Praha 5 a oceněných podniků s nejvíce hlasy napříč kategoriemi a absolutním vítězem v počtu obdržených hlasů.

Do letošního ročníku bylo nominováno celkem 144 podnikatelských subjektů. Hlasování se zúčastnila více než tisícovka občanů, což nás velmi těší, jelikož se jedná o dvakrát více hlasujících oproti minulému ročníku. Fakt, že s každým ročníkem roste počet nominovaných podniků i hlasujících jen dokazuje, že vám, našim spoluobčanům, skutečně záleží na kvalitě poskytovaných služeb a zboží a my vám děkujeme, že tímto pomáháte zlepšovat život v pátém městském obvodu.

„V dnešní uspěchané super-hyper-nonstop době je mezi námi stále více podnikatelů, kteří na to jdou jinak. Ze svého lokálního obchůdku chtějí vytvořit místo, kde se kromě pouhého nákupu sousedé zastaví i na pár slov a společně budují komunitu lidí, která drží při sobě,“ uvedla 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková.

Tento ročník byl unikátním tím, že jste poprvé mohli hlasovat v rámci jednotlivých oborových kategorií. Jeden z vítězných podniků se vymykal jak nastaveným kategoriím, tak i počtem získaných hlasů. Proto byl vyhlášen i absolutní vítěz soutěže Podnikatel Prahy 5, který je výjimečný zejména tím, že se stará o to, aby ostatní podniky rostly, zlepšovaly své služby a prosadily se na trhu.

„Praha 5 tyto místní obchůdky, kavárny, restaurace a řemeslníky podporuje mnoha způsoby – vytvořila  mapu obchodů a služeb (která má i svou mobilní aplikaci pro operační systém Android), díky Obvodní hospodářské komoře v Praze 5 pomáháme podnikatelům formou vzdělávání a nezapomínáme ani na významnost propojení škol a jejich studentů s podnikatelskými subjekty, ale nabízíme také semináře věnující se aktuální problematice jako jsou personalistika či GDPR,“  dodává Zajíčková.

Absolutním vítězem v počtu obdržených hlasů se stal E-ACCELERATOR.⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Absolutním vítězem v počtu obdržených hlasů se stal E-ACCELERATOR (PowerHUB), jehož zástupcům předala ocenění 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková.

„V podnikatelském prostředí se pohybuji mnoho let a proto vím, jak těžký chléb to je a to zejména v posledních letech, kdy je znatelná stále sílící konkurence. Proto mi dovolte nejprve poděkovat rodinám a blízkým osobám podnikatelů, bez jejichž podpory a trpělivosti by ta cesta byla nesmírně těžší. Podnikání není slast, ta přichází až po letech neskutečné dřiny, disciplíny a vůle jako odměna. Velmi si vážím jejich práce a úsilí, které tomu věnují a mohu říci, že je i nadále bude Praha 5 podporovat všemi dostupnými prostředky,“ řekl místostarosta Prahy 5, Karel Bauer.

Místostarosta Karel Bauer předal ocenění Farmářskému obchůdku Jiná cesta, který najdete na Sídlišti Barrandov. Zaměřuje se na zdravou výživu, farmářské produkty a nyní budují vlastní pekařskou výrobnu, aby mohli zákazníkům nabídnout vlastní pekařské produkty.

Oceněny byly i podniky, které získaly nejvíce hlasů napříč kategoriemi:
1. Farmářský obchůdek Jiná cesta
2. Kavárna Mezi Řádky
3. Kytky od Pepy

Vítězům předali ocenění 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková ( E-ACCELERATOR), místostarosta Karel Bauer (Farmářský obchůdek Jiná cesta), radní Prahy 5 a předseda Obvodní hodpodářské komory v Praze 5, Bc. Lukáš Herold (Kavárna Mezi řádky) a Ing. Martin Frélich, předseda Komise pro podporu podnikání a zahraniční styky (Kytky od Pepy).

Radní Bc. Lukáš Herold předal ocenění Kavárně Mezi Řádky, kterou najdete na Smíchově. Kavárna si zaslouží podporu už jen proto, že umožňuje lidem s lehkým mentálním postižením se zapojit do běžného pracovního života.

Kdo by neznal Kytky od Pepy. Pepa je srdcař a do své práce dává vše. Slova díků mířila k jeho týmu, který den co den váže překrásné květinové vazby a jejichž prostřednictvím vyvolává úsměvy na tváři mnoha lidem. Nejoblíbenějšímu květináři v Praze 5 předal ocenění Ing. Martin Frélich, předseda Komise pro podporu podnikání a zahraniční styky.

Gratulujeme (nejen) vítězům!

Kompletní výsledky soutěže Podnikatel Prahy 5 roku 2018 najdete zde 

RESTAURACE A BARY
1. Lokal Blok  (95 hlasů)
2. Gourmet Pauza (82 hlasů)
3. Smíchovské Vidličky a nože (68 hlasů)

KAVÁRNY A CUKRÁRNY
1. Kavárna Mezi Řádky (148 hlasů)
2. Kavárna co hledá jméno (118 hlasů)
3. Kočičí kavárna (84 hlasů)

KVĚTINÁŘSTVÍ, BYTOVÉ DOPLŇKY A DÁRKY
1. Kytky od Pepy (148 hlasů)
2. Winefood květinářství (29 hlasů)
3. Papavera – květinářství (18 hlasů)

REALITY, FINANČNÍ SLUŽBY, ADVOKÁTNÍ SLUŽBY A ARCHITEKTONICKÉ KANCELÁŘE – shody v počtech hlasů
1. – 2. Šafer Hájek architekti a Ing. akademický architekt Václav Králíček (8 hlasů)
3. – 5. RA15Aulík Fišer architekti a Ateliér Krátký (8 hlasů)

KRÁSA, ZDRAVÍ, RELAX
1.Lokal Blok (84 hlasů)
2. Lezecké centrum SmíchOFF (76 hlasů) )
3. Dům Jogy (48 hlasů)

PEKAŘSTVÍ, ŘEZNICTVÍ, POTRAVINY
1. Farmářský obchůdek Jiná Cesta (166 hlasů)
2. C.I.P.A., (94 hlasů)
3. Lahůdkářství Sváček (84 hlasů)

MÓDA
1. Stoklasa.cz (74 hlasů)
2. 100nožka (29 hlasů)
3. Textil Pařík (28 hlasů)

DOMÁCÍ POTŘEBY, IT, ELEKTRONIKA, PAPÍRNICTVÍ
1. X-Copy (61 hlasů)
2. Papírnictví a výtvarné potřeby Arttuš (45 hlasů)
3. KV Elektro (36hlasů)

ŘEMESLNÍCI
1. Opravy Ondra (17 hlasů)
2. Kamenictví Foit (16 hlasů)
3. Sklenářství Lana (14 hlasů)

OSTATNÍ
1. E-Accelerator  (261 hlasů)
2. Ráj deskových her (119 hlasů)
3. KNIHY DOBROVSKÝ (95 hlasů)