Dubnové food festivaly provoní náplavku

Fishkus

Jaro přichází a s ním se vrací i gastronomická lákadla na smíchovskou náplavku. Těšit se můžete na Asia Food Fest, Gril a pivo a Středomoří na náplavce.

Asia Food Fest

Šestým rokem se 6.4.2019 na smíchovské náplavce uskuteční největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost.

Kromě populární polévky Phở a baget Bánh mì budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční vietnamská žabí stehýnka, knedlíčky Dim sum, grilované krevety, pekingskou kachnu nebo poctivé indické Vindaloo. Kuchaři ve svých WOK pánvích připraví přímo na místě například Bún bò Nam Bô, Kung Pao, Pad Thai nebo Pad Kee Mao.

V nabídce nebude rovněž chybět japonské pivo, pravá vietnamská káva a spoustu dalšího. Celý den bude provoněn vůní koriandru, zázvoru, chilli, galangy nebo kari. Asijskou atmosféru podpoří celodenní doprovodný program.
Více Facebooku Asia Food Fest.

Kdy: 6.4.2019 od 10:00 do 19:00
Kde: smíchovská náplavka – Hořejší nábřeží – Praha 5
Facebook

Gril a pivo


Z prostor Smíchovské náplavky se v sobotu 13.4.2019 stane obří grilovací zóna, kde si všichni milovníci grilování a barbecue budou připadat jako v nebi (nebo pekle). Návštěvníci budou mít možnost ochutnat grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra apod. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů. Kromě klasických, nám známých grilovaných pochutin budou na menu také peruánské, kubánské či gruzínské speciality.

Vše se bude hojně zapíjet pivem. Na výběr bude z několika značek a druhů piv, rozhodně nebudou chybět ani čím dál více oblíbenější pivní speciály. Celý den a atmosféru grilování podtrhne bohatý doprovodný program. Nenechte si ujít tento neobyčejný zážitek a přijďte se naladit na grilovací sezónu a načerpat novou inspiraci.

Facebook Gril a pivo.

Kdy: 13.4.2019 od 10:00 do 19:00
Kde: Smíchovská náplavka Hořejší nábřeží – Praha 5

Středomoří na náplavce

Největší přehlídka oblíbené středomořské kuchyně na vás čeká 27.4.2019 na Smíchovské náplavce. Ke středomoří neodmyslitelně patří ryby, ústřice, mořské plody, speciality z grilu, pizza, ale také víno a prosecco. Návštěvníci budou mít na výběr z různorodých pokrmů z italské, francouzské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně. Součástí festivalu budou také stánky s delikatesami, kde nebudou chybět olivy a olivové oleje, pesta, makronky nebo rolovaná zmrzlina.
Doprovodný program, který dokreslí pohodovou středomořskou atmosféru, bude probíhat během celého dne. Pojďte se s námi na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou.
Více informací na Facebooku Středomoří na náplavce.

Kdy: 27.4.2019 od 10:00 do 19:00
Kde: Smíchovská náplavka – Hořejší nábřeží