DEMENTI: Praha 5 se distancuje od nepravdivého pojmenování „Jančíkovy květináče“

betonové květináče

 Na základě článku v Pražském deníku z 5. února 2019 s názvem “Jančíkovy” betonové květináče z páté městské části jsou k mání. Zn. Za odvoz se na nás obrátil bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík s tím, že se proti tomuto pojmenování ohrazuje a považuje ho za nepravdivé.

Bývalý starosta se také obrátil na vydavatelství Vltava Labe Media, které Pražský deník vydává a podle vyjádření generálního ředitele a předsedy představenstva Víta Nantla došlo na straně redakce deníku k pochybení a nepřesné pojmenování bylo s omluvou opraveno.

Potvrzujeme, že nepřesné pojmenování nevzniklo chybou zaměstnanců ÚMČ Praha 5, toto nepřesné pojmenování totiž ve vztahu k médiím nikdo z ÚMČ Praha 5 nepoužil, šlo pouze o tvůrčí počin novináře. Rozhořčení pana Jančíka proto chápeme, je oprávněné.

Za květníky je plně odpovědný bývalý starosta Prahy 5 Radek Klíma a jeho nástupci. Pan Jančík totiž ve funkci starosty skončil ke dni 31. 7. 2010 a projekt s květníky v ulicích Prahy 5 nemůže být s jeho jménem spojován, protože byl realizován v plném rozsahu až po jeho odchodu z funkce v letech 2011 – 2013 a dále.

Opravené znění článku najdete zde