S jarem se probouzí program v MeetFactory

Smíchovská továrna v dubnu završuje dvě výstavy: Healing 2.0 a Magii v době konjunktury. Obě výstavy zastupují výrazné vycházející tváře současného českého umění. 4. dubna ještě proběhne Soirée, tedy večírek, na kterém se odehraje performance Marie Lukáčové.

Druhý dubnový týden se uzavřou a začnou se připravovat dvě další, přičemž nejméně ta ve velké galerii je v něčem výjimečná – ve velkém výstavním prostoru se rozprostřou aktuální díla Mileny Dopitové. Půjde v Praze po letech o velkou výstavu této výrazné české umělkyně. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna, což je zároveň datum Veřejného domu, tedy události, během níž se představují všechny čtyři dramaturgie MeetFactory – galerie, rezidence, divadlo, hudba. Vstupné je ten den volné a program.

Z dubnových koncertů se vyjímá především 17. dubna křest Khoiby, legendární české skupiny, která se vrací po deseti letech s novým albem. Předskakuje jim Čáry života, projekt oceněný Cenou Apollo za album roku 2018.

Divadlo MeetFactory má vedle inscenací Temná energie, Jasno lepo podstín zhyna anebo Pohlavní životy siamských dvojčat, Strážců občanského dobra 2 nově také Aluminiovou královnu, inscenaci vycházející ze stejnojmenného díla výrazné české novinářky Petry Procházkové.

Více informací o aktuálním programu najdete na meetfactory.cz.