Zažijeme revoluční Zažít město jinak?

30156149467_f0f52bcdbf_o

Přistěhovali jste se do nové čtvrti, kde nikoho neznáte? Nebo zde naopak žijete roky, ale přesto své sousedy znáte jen z fronty na poště? Poznejte se navzájem zábavnou formou – zorganizujte celodenní venkovní slavnost. Přihlášky do zářijového Zažít město jinak se právě otevírají.

Loni se sousedských slavností jen v Praze objevilo 71 a dalších 25 ve městech po celé republice. Na programu se nejčastěji objevuje hudba, domácí recepty, dílny, hry, divadla, zábavné závody, bazárky, módní přehlídky, besedy, tanec, programy pro děti, povídání s pamětníky, vycházky atd. Letos mají slavnosti podtitul “Sousedská revoluce” s odkazem na 30. výročí té Sametové.
Úřady neřešte
Spolek Auto*Mat organizátorům během celého procesu příprav radí a stará se o všechna úřední povolení, pomůže s grafikou a propagací. Program v každé ulici bude ale i letos, v sobotu 21. září, v režii místních organizátorů – nejčastěji party přátel nebo místního spolku, kteří se řídí principy, jako jsou lokálnost, udělej si sám, dobrovolnost a otevřenost. Auto*Mat organizátorům radí a stará se o všechna úřední povolení, pomůže s grafikou a propagací. Pokud máte o organizaci slavností zájem, napište do 20. května na zmj@auto-mat.cz Více na webu zazitmestojinak.cz.