Chceme čisté fasády, zachování Výtopny Zlíchov a lepší využití “trafačky”, říká Lukáš Herold

graffiti

Pátá městská část třetím rokem podporuje tzv. antigraffiti program, který se nyní po vzoru obecních objektů otevírá i soukromým vlastníkům domů. V současné době radnice eviduje více než třicítku zájemců a vyřizuje formality vedoucí k uzavření smlouvy s účastníky programu. 

Na antigraffiti program je v letošním pětkovém rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun. „Vyzýváme zájemce, aby se do programu přihlásili, jak postupovat, najdou na webových stránkách radnice www.praha5.cz,“ říká radní Lukáš Herold (ODS), do jehož gesce patří majetek a kultura.

Jednou z důležitých podmínek pro majitele nemovitosti před přijetím do programu je zajištění opravené a čisté fasády do výše zhruba tří metrů. Takto připravená fasáda domu je pak vhodná pro aplikaci antigraffiti nátěru.

„K očištění fasády s takovým nátěrem pak stačí pouze voda a hadr. Zkušení sprejeři tato opatření znají a často si tak rozmyslí, zda se jim počmárání této zdi vyplatí. Nechceme být pouze na té represivní straně. Například v minulém roce jsme u metra v Jinonicích podél Radlické ulice našli vhodné plochy a děti ze ZŠ Tyršova a ZŠ Waldorfská na nich předvedli svou kreativitu,“ dodal Herold.

Více o antigraffiti programu najdete zde

Výtopna Zlíchov

Výtopna Zlíchov je v posledních týdnech velmi žhavé téma a to z důvodu projednávání projektu stavby Radlické radiály.

„Původně se počítalo s ukončením provozu Výtopny Zlíchov, jelikož tento nový dopravní uzel pohltí i toto území. My, jakožto představitelé pátého městského obvodu, naopak bojujeme za zachování tohoto objektu,“ uvedl Herold.

Více informací nejen k Výtopně Zlíchov, ale i tzv. trafačce se dozvíte v rozhovoru níže.