Další cyklus koncertů Andělská matiné pokračuje

IMG_0183

Ve čtvrtek 4. dubna opět ožil cyklus koncertů pro seniory Andělská matiné. Na prvním letošním koncertě vystoupil soubor Divertimento Quartet pod názvem Kvartetní lahůdky. Záštitu koncertům již tradičně udělil Lukáš Herold, radní MČ Praha 5 pro kulturu.

Divertimento Quartett je mladý soubor tvořený výhradně členy České filharmonie, kteří si vedle velké symfonické hudby rádi zahrají také v malém komorním ansámblu. Devizou souboru je souhra kolegů zvyklých spolu zkoušet v rámci prvního českého orchestru a také špičkové nástroje renomovaných výrobců.

Posluchači si poslechli například Dvořákův kvartet F-dur, tzv. Americký, dílo obdivované od svého vzniku až dodnes, které Dvořák dokázal sepsat za pouhých 72 hodin. Zazněla také skladba jiného génia, W. A. Mozarta, konkrétně jeho Divertimento D-dur. Zahráli členové České filharmonie L. Dudek, L. Vilímec, O. Kameš a J. Keller.

Na romantickou notu vás ve čtvrtek 2. května v 11 hodin naladí klavírista Tomáš Víšek.
Ve stylovém, májovém programu „Láska v tónech – tóny v lásce“ uslyšíte nejprve dvě díla Chopinova, v druhé půli pak několik miniatur na totéž téma (Suk, Fibich, Schubert, Brahms a další).

Důležité: vzhledem k velkému vytížení sálu se květnový koncert uskuteční již v dopoledních hodinách.

Pro seniory jsou koncerty zdarma, ale je nutná rezervace, a to buď e-mailem na adresu andelskaMatine@gmail.com nebo telefonicky na čísle 723 117 050.

Více informací na www.pontesmusici.cz