V KC Prádelna se očkovali zvířecí svěřenci lidí bez domova

pes

Organizace Psí život má za sebou další úspěšnou očkovací akci, při které ji prošlo rukama mnoho psů a koček od lidí bez domova; akce se konala ve spolupráci s Veterináři bez hranic.

Očkovacího dne se účastnil i radní Prahy 5 Petr Lachnit, v jehož gesci je právě bezpečnost a sociální oblast.

V pátek 5. dubna se očkovalo již tradičně ve venkovních prostorách Komunitního centra Prádelna. Zvířata byla očkována, zbavena vnitřních a vnějších parazitů a všechna také prošla veterinární prohlídkou. Na očkovací akci dorazili i majitelé s několika kočkami.

Během velké jarní vakcinační akce se naočkovalo neuvěřitelných 96 psů od lidí bez domova! Toto číslo je doposud rekord na jednu akci. A tento týden Psí život ještě vyráží očkovat přímo do terénu, zvířata, která nejsou socializovaná tak, aby s nimi majitelé zvládli dojet na samotnou akci.

Tyto preventivní akce se konají pod heslem “Zdravá zvířata – zdraví lidé” a jsou zaměřené nejen pomoc samotným zvířatům, ale cílem je i ochrana veřejnosti před případnými nemocemi, které jsou ze zvířat na lidi přenosné (vzteklina, parazité jako třeba škrkavky, tasemnice, blechy, ale i různá bakteriální onemocnění, plísně atd.)… Proto všechna zvířata procházejí také důkladnou veterinární kontrolou. Psi tedy byli naočkováni proti vzteklině a dalším nemocem (např. psinka, parvoviróza) a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U tří zvířat se podařilo podchytit probíhající zánětlivá onemocnění – dva záněty v očích a jeden v uších.

Tato zvířata budou nyní pečovatelé ze Psího života léčit. U 8 psů se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů. Stejně jako vždy byli psi i čipováni.

„Organizace Psí život děkuje všem dobrovolníkům, veterinářkám a veterinářům za velikou pomoc na akci. Velké poděkování patří i všem sponzorům, díky kterým se akce mohla konat – firma MSD (vakcíny Nobivac a pipety Exspot), granule Calibra a další, hlavní město Praha a mnoho dalších dobrých lidí, kteří naši organizaci podporují. A obrovsky děkujeme i MČ Praha 5, díky které jsme již potřetí mohli akci pořádat u KC Prádelna,“ uvedla Jarmila Pávková, ředitelka organizace.

Bližší informace k projektu Zdravá zvířata – zdraví lidé jsou také zde: www.psizivot.com/zdravazvirata.