Přednáška Lucie Hrozové „Lezení na Aljašce – Game of Ice“

IMG_0171

Příznivci nejen alpinismu, ale i vrcholných sportovních výkonů, si přišli na své. Unikátní show v podání videoprojekce s přednáškou ledolezkyně Lucie Hrozové, která patří do absolutní světové špičky, připravila v pondělí 8. dubna radnice Prahy 5. V zasedací síni zastupitelstva úspěšnou sportovkyni přivítal místostarosta Karel Bauer, zodpovědný za oblast sportu v Praze 5.

Lucie Hroznová představila svůj strhující příběh o tom, co ji vedlo (nejen) k tomuto sportu, že za úspěchem není jen těžká dřina, ale také velká dávka talentu a hlavně trpělivosti. Lucie během své sportovní kariéry doslova boří hranice a podává neskutečné výkony. Oprávněně také zvítězila ve 4. ročníku ankety Sportovec MČ Praha 5 2018 v kategorii „Sportovec amatér”.

V Praze 5 působí více než 50 sportovních klubů a o anketu byl velký zájem. Cílem soutěže, v níž jsou oceňováni sportovci, kteří bydlí nebo sportují v páté městské části (nebo mají přínos pro zdejší rozvoj sportu) je především propojení městské části se sportovními organizacemi, podpora mezigenerační občanské soudržnosti a vyhlášení vzorů pro mladou generaci. Sport v Praze 5 patří mezi priority vedení městské části, proto i v letošním roce zachová výši dotací v oblasti sportu.