Děti soupeřily o pohár starosty

tenis

Na předvelikonoční sobotu 20. dubna se za nádherného počasí na skvěle připravených tenisových kurtech dvou areálů, DTJ Jinonice a TJ Radlice, uskutečnil 1. ročník tenisového turnaje O pohár starosty Prahy 5. Turnaj má do budoucna ty nejvyšší ambice, stát se nejprestižnější akcí pro děti ve věku sedm až 12 let.

Již tentokrát bylo trenéry klubů z Prahy 5 na turnaj nominováno 34 hráček a hráčů skvělé úrovně a další byli nominováni z prestižních pražských klubů na divokou kartu, aby byla kapacita naplněna a turnaj měl vysoký sportovní standard. Odehrálo se 78 senzačních zápasů a některé z nich přilákaly pozornost i nezaujatých diváků. Je obdivuhodné, jak dokonalý celodvorcový tenis ti nejlepší hráči v těchto věkových kategoriích předváděli.

Z titulů mistra Prahy 5, který hráči a hráčky na tomto turnaji získali, se radují: Kirill Korolenko – mladší žáci (10 až 12 let), Anna Havlová – mladší žákyně (10 až 12 let), Marek Chmelař – chlapci do devíti let, a Sofie Radová – dívky do devíti let. Celkem bylo trofejemi ve čtyřech kategoriích oceněno 16 nejlepších hráček a hráčů, kteří ceny převzali z rukou starosty Prahy 5 Daniela Mazura (Piráti a SNOP5) a pořadatele Lukáše Chmelaře.