Sněhová královna v Pohádkovém lese přilákala tisíce návštěvníků

Pohádkový les - Po stopách Sněhové královny

Pohádkový les je již tradiční akce pro děti, kterou pořádá pátá městská část pod záštitou radního Petra Lachnita (ANO). Letošní téma „Po stopách Sněhové královny“ na motivy známé pohádky Hanse Christiana Andersena si v sobotu 4. května 2019 nenechalo ujít více než 11 000 lidí. Ti všichni si na Barrandově užili hodně zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

„Účast lidí několikanásobně předčila naše očekávání, jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného odpoledne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ řekl radní Petr Lachnit.

Na kilometrové trase lesem na děti čekali herci v překrásných kostýmech a u nich na jednotlivých stanovištích plnily zapeklité úkoly. Děti zasytily hrachem starou vránu a princi pochytaly splašené koně. Čarodějnici nasbírali dost pavouků na polévku a hodné babičce rozpustily zakleté rampouchy? Na startu u vstupu do parku děti vyfasovaly průvodní dopis, do kterého sbíraly razítka. V cíli pak od kouzelné Sněhové vločky dostali všichni malí poutníci krásný dárek. 

Tradičně Pohádkový les doprovodila i organizace Helppes se svými asistenčními pejsky. Návštěvníci se rovněž mohli seznámit i s činnosti příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, jejíž pracovnice jim např. změřily krevní tlak.