Praha 5 slavnostně otevřela skalničkovou zahradu

Otevření skalničkové zahrady

Radnice páté městské části ve středu 8. května 2019 slavnostně otevřela unikátní skalničkovou zahradu v Prokopském údolí. Tuto výjimečnou, 80 let starou zahradu, se městské části Praha 5 podařilo zachránit a získat do své péče.

Po všech potřebných úpravách sklaničkovou zahradu obnovila a nyní skalničkový skvost otevřela návštěvníkům. O její záchranu se zasadil místostarosta Prahy 5 Martin Slabý (ANO), do jehož gesce patří mimo jiné správa veřejného prostranství a zeleň. Slavnostního otevření zahrady se zúčastnil i starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti a SNOP 5).

Původní majitelé v zahradě založili skalku, ve které je přes 2000 unikátních skalniček a dřevin, mezi nimi například i sekvojovec.

„Nikde v Praze podobné místo prostě nenajdete a jsem nadšený, že se s touhle krásou mohou lidé seznámit. Nejen obyvatelé Prahy 5, ale všichni Pražané mají další jedinečný cíl výletů, pěších i cyklistických,“ uvedl Martin Slabý. Podle něj by v budoucnu byla ve hře i možnost prodeje skalniček.

Skalničkovou zahradu najdete v ulici K Dalejím 39, Praha 5, Hlubočepy. Půjdete-li cestou k Jezírku, zahrada se nachází napravo a je přímo nad pozemkem plácku s dětským hřištěm při křížení ulice Na Placích a K Dalejím.