Štafetový půlmaraton se po roce vrátil do parku Portheimka

Craft Team Running -4

Ve středu 8. května 2019 se opět po roce k parku Portheimka vrátil štafetový půlmaraton Craft Team Running, jehož hlavní tváří je olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, který si v tomto již druhém ročníku předsevzal bednu vítězů. A to se jeho týmu také povedlo.

Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová se chopila startovací pistole. Závod naprosto ovládl tým Kalokagathia – sestava dvojčat Davida a Tomáše Svobodových, Jan Friš a Jan Sýkora.

Vítězné ženské kvarteto Nás nedoběhnou vedla kapitánka Eva Šebrlová, bývalá úspěšná atletka a stále aktivní běžkyně.

Vítězům pogratuloval a ceny předal Karel Bauer, místostarosta MČ Praha 5, který má ve své gesci sport a letišnímu ročníku udělil záštitu.

Na akci se objevila i řada dalších známých tváří. Bývalá tyčkařka Kateřina Baďurová-Janků, nynější šéfka oddělení letních sportů Olymp CS MV nebo bývalá reprezentační atletka Naďa Koštovalová, která sama běžela a vyslala i synka. Po nedělním maratonu se přidala vyklepat únavu Simona Vlašimská, vítězka Women´s Challenge Run Czech 2013, běžely i smíchovské ragbistky Christina Tesařová a Kateřina Koubová. Primácký moderátor Petr Vágner„ dal“ Family run se synem a na štafety mu síly nezbyly, ale sluší se dodat, že měl v nohou nedělní pražský maraton…

Jak se běželo
Běželo se šestnáct úseků, každý čtyři – i když v pravidlech stojí, že jeden člen štafety musí minimálně jen dva a pořadí lze nasazovat libovolně.

Čtveřice Kalokagathia
Tvořili ji: olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, jeho dvojče Tomáš Svoboda – triatlonista a mistr světa v biathle, kombinaci plavání a běhu, Jan Friš – mílař, naposledy účastník letošního halového mistrovství Evropy v Glasgowě a Jan Sýkora, který jako první Čech předběhl vlak metra ze stanice Hlavní nádraží k Muzeu, resp. doběhl ten samý, přestože běžel venku po chodníku.

Výsledky 2. ročníku „Craft Team Running“ najdete zde.

Další zajímavé informace najdete zde.