Tým Prahy 5 i letos zabojoval na Rotary Dragon Boat Charity Challenge 2019

IMG_0180

V sobotu 11. května 2019 se konal již 22. ročník závodů dračích lodí Rotary Dragon Boat Charity Challenge. Letošního souboje ve Žlutých lázních se zúčastnilo 29 posádek, mezi nimiž měla městská část Praha 5 již tradičně i svou posádku. 

Charitativní závod dračích lodí se letos jel pod záštitou starosty Daniela Mazura a místostarosty Karla Bauera, do jehož gesce patří mimo jiné oblast sportu. Cílem závodu je získat finanční prostředky ze startovného pro tři charitativní neziskové organizace, kterými byly Naše dítě, Život 90, a Výbor dobré vůle Olgy Havlové. Městská část Praha 5 se aktivně závodů účastní s vlastním týmem již od roku 2013.

Ačkoliv tým Prahy 5 statečně bojoval, síly mu nestačily a tak ani letos nepokořil posádku reprezentující MČ Praha 4, která se umístila na 10. příčce. Gratulujeme!

Naše pětková posádka se probojovala do finále C, ve kterém ukořistila 16. místo s časem 00:58:430 na 200 m.

Kompletní výsledky letošního charitativního závodu najdete zde.

Barvy Prahy 5 letos mimo jiné hájili: místostarosta Karel Bauer, radní Jan Panenka, radní Zdeněk Doležal, zastupitelka Marie Aschenbrennerová, zastupitel Jakub Blažek a zastupitel Viktor Čahoj.

Co je dračí loď?

  • Loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem,
  • posádka: max. 20 pádlujících v sedě – 10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.