Dětský den s policií a hasiči přilákal přes patnáct set dětí

Den dětí v parku Sacré Couer

Městská část Praha 5 dlouhodobě spolupracuje s Obvodním ředitelstvím Městské policie hl.m. Prahy, Policií ČR a hasiči a tak i letos společně uspořádali v úterý 14. května Den dětí v parku Sacré Coeur.

„Děti i dospívající mě provázejí celým životem. Dávají mému životu velký smysl. Proto jsem ráda, že jsem dnešní dopoledne mohla právě s těmi nejmenšími strávit. Slyšet dětský smích a vidět v jejich očích tu čistou radost mě neskutečně nabíjí pozitivní energií,“ uvedla 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS).

Počasí přálo a děti si užily program plný zábavy a soutěží o drobné pozornosti. Cílem bylo úspěšně splnit úkoly jednotlivých stanovišť, nasbírat pět razítek, a pak si vyzvednout zaslouženou odměnu.

„Počasí nás nezklamalo a atmosféra byla báječná. Jsem rád, že je o naše bezpečnostně preventivní akce stále větší zájem a to nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Snažíme se i touto cestou děti naučit, aby se nebály obrátit na strážníky, policisty či hasiče a požádat je o pomoc v případě potřeby,“ řekl k již tradičnímu Dni dětí radní pro bezpečnost Petr Lachnit (ANO).

Kromě her a dovádění na děti čekala například ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem.

Kdo se nebál, mohl se ve Stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže projet na poníkovi a prohlédnout si krásnou expozici živé flory a fauny.

Před budovou policejního ředitelství stála nablýskaná policejní technika, oko návštěvníkovo mohlo spatřit jak vozy, motocykly a skútry, tak i ukázku potápěčské a záchranářské výstroje poříčního útvaru městské policie.Na akci se podílela i jednotka Hasičského záchranného sboru, zvědaví školáci tak mohli nahlédnout do útrob zásahového vozidla a pak se pod dozorem zkušených hasičů slaňovat mezi stromy.

Dětem se věnovalo více než šedesát strážníků, policistů a hasičů, kterým patří obrovské díky za jejich vstřícnost a ochotu!