Staropramen pokřtil knihu Smíchov sobě – Velký příběh smíchovského pivovaru

Křest knihy Smíchov sobě

Smíchovský pivovar slaví 150 let od svého založení a k této příležitosti pro vás připravil rovnou dva dárky. Prvním z nich bylo vydání knihy Smíchov sobě – Velký příběh smíchovského pivovaru, jejíž křest se uskutečnil v úterý 28. května 2019 v historických prostorách pivovaru Staropramen v Paspově sále. Tím druhým jsou Slavnosti Smíchova, které si nenechte ujít v sobotu 8. června 2019 přímo ve dvoře pivovaru.

V úterý 28. května 2019 se uskutečnil křest knihy Smíchov sobě – Velký příběh smíchovského pivovaru. Kniha v netradičním pojetí z dílny kreativního studia Yinachi vykresluje historii založení pivovaru a poutavým způsobem vypráví příběhy lidí, kteří svůj život spojili s vůní chmelu a sladu. Na křtu nechyběli ani hlavní tvář reklamních kampaní Staropramenu, Hynek Čermák, generální ředitel Pivovarů Staropramen, Petr Kovařík,  autor knihy Igor Paleta a Zdeněk Lux, který je více než deset let vrchním sládkem pivovaru.

Na celý projekt dohlížel Ondřej Roček z Yinachi, jehož tým oslovil autora textu, Igora Paletu ze Silicon Valley, o ilustrace v knize se zasloužil Jindřich Janíček, držitel prestižní ceny Czech Grand Design a za doslova detektivní práci při procházení archivů a rodinných alb potomků zaměstnanců pivovaru patří velké poděkování také kronikáři, Zeno Čižmářovi.  O sběr a zpracování příběhů ze zákulisí se postaral kreativec Petr Hanousek a celkové dílo dotáhl do konce umělecký ředitel tohoto projektu, Jan Prell.

Pivovar vydává knihu v pouze omezeném nákladu 3 000 výtisků (a bude tedy pro mnoho sběraterů cenným předmětem do sbírky) a bude k dostání na Smíchovských slavnostech, na sousedském setkání Výčep pod komínem i na oslavách Dnů českého piva. Publikaci si budete moci koupit za 399 Kč.