Už tento víkend během 106. AXA Primátorek veslaři poměří své síly

primátorky

sobotu 8. června a v neděli 9. června 2019 ožije Vltava legendárním veslařským kláním. 106. AXA Primátorky ovládnou náplavku Rašínova nábřeží, kde se průběžně představí různé věkové kategorie osmiveslic a skifů.

Na programu veslařských závodů, které vyvrcholí v neděli 9. června finálovými jízdami je i nedělní závod “Osmy žáci starší – finále A”, který se pojede v 9:30 pod záštitou Prahy 5 a jehož vítězům předá putovní pohár a medaile starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur (Piráti). 

Divácky nejatraktivnější tradičně bude zejména:

  • finále skifu mužů v 11:40
  • a hlavní finále AXA Osem Mužů ve 12:00.

Vítězná posádka závodu osmiveslic obdrží z rukou primátora hlavního města putovní cenu, tzv. Primátorský štít.

Historicky nejúspěšnějšími účastníky závodů jsou veslaři sportovního klubu Dukla Praha, kteří letos obhajují vítězství již po čtyřicáté!

  • Centrum dění bude na náplavce Rašínova nábřeží, vstup je zdarma a chybět nebude bohatý doprovodný program pro návštěvníky všech věkových kategorií, stánky s občerstvením a různými soutěžemi.

Přehled o závodech Vám může usnadnit stažení aplikace AXA Primátorky, ve které najdete veškeré aktuální informace (časový program, složení posádek, či tipovací soutěž) na jednom místě.

Kompletní program najdete zde.

  • Kam až sahá historie Primátorek?

Soutěži, která patří k nejproslulejším v českém sportu dal postupně vzniknout první „Primátorský Závod Osmi­ves­lic o čestnou putov­ní cenu městské rady královského hlavního města Prahy byl pořádaný v Praze v neděli dne 19. června 1910 o 11. hodinědopolední pod protektorátem slavné městské rady královského hlavního města Prahy a pod záštitou Svazu Českých Veslařských klubů“.

Star­térem prv­ních Pri­mátorek, založených Českým veslařským klubem Praha, byl Karel Reisner.

Vítězem se v souboji tří ­lodí stal VK Slavia, ČVK Praha byl druhý a na třetím místě skončil VK Blesk, když se polovinu trati držel na vedoucí pozici.

Další informace z historie prestižní soutěže najdete zde.