Karnaval Latino 2019 bavil i pomáhal

IMG_0072

V sobotu 15. června 2019 se v parku Portheimka konal Karnaval Latino 2019 na podporu Domova Laguna Psáry, pobytového zařízení pro děti i dospělé s mentální retardací a v rámci Týdne pěstounství.

Zajímavý program plný živé hudby nejen ve žhavých latinsko-amerických rytmech, tanec, dobré jídlo a pití čekal v sobotu 15. června 2019 do parku Portheimka milovníky jižanského života, ale také zájemce z řad současných i potenciálních zájemců o pěstounství. Akce se konala pod záštitou místostarosty Prahy 5 Martin Slabý (ANO). Do akce se zapojilo i Vzdělávací a informační centrum Prahy 5.

Týden pěstounství chtěl touto cestou poděkovat pěstounům za péči o děti, které nemohou být se svými rodiči a zároveň informovat a motivovat nové zájemce o pěstounskou péči tak, aby klesal počet dětí umísťovaných mimo péči rodinnou. Odborníci případným zájemcům odpovídali na nejrůznější otázky např. jak je možné stát se pěstounem, jaké jsou na pěstouny kladeny nároky, jaká je nabídka podpůrných služeb pro rodinu, která se rozhodne dítě přijmout apod.