Česká reprezentace letos podlehla týmu New Zealand Ambassador´s XV.

New Zealand Ambassador´s XV.

Ve středu 26. června 2019 se utkal tým české reprezentace s novozélandským výběrem New Zealand Ambassador´s XV. S novozélanďany se utkal náš národní tým už popáté, bohužel letos neobhájili loňské vítězství a podlehli za stavu 0:43. Jako každý rok se hrálo v zaplněné FCC Environment rugby areně RC Tatra Smíchov

Že jsou hráči rugby z Nového Zélandu obávanými soupeři se opět potvrdilo. Ačkoliv se český tým snažil prolomit jejich obranu a ukořistit cenné body, Ambassador´s mu nedovolili ani jeden jednu pětku.

Přátelské utkání bylo velkým lákadlem a skutečným svátkem pro všechny fanoušky rugby. Ti i přes neúprosné horko zaplnili arénu RC Tatra Smíchov a během utkání dokázali vytvořit neskutečnou atmosféru.

Každoročně je utkání zahájeno nejprve hymnami. České hymny se opět ujal operní pěvec Oldřich Kříž. Velkým překvapením a životním zážitkem pro diváky byla hymna Nového Zélandu v podání MaoraVaka Frank Tomas Grapl Junior a matka Tuhi Grapl. Po hymnách následoval maorský bojový tanec HAKA, který má zastrašit protivníka.

Tradičně se utkání zúčastnil i novozélandský velvyslanec Rupert Holborow. Jeho loňská slova k výhře našeho týmu: „Češi po zásluze vyhráli, ale za rok se vrátíme, neusněte na vavřínech.“  byla jasným vzkazem, že za rok přijde odplata. A jeho slova se naplnila. Český tým podlehl nekompromisním Ambassador´s 0:43.

„Novozélandští hráči u nás už byli čtyřikrát a z toho jsme je jednou porazili, takže tento zápas byl pro nás hodně důležitý. Ambassador´s nám samozřejmě porážku chtěli vrátit a také se jim to podařilo,“ uvedl Roman Rýdl, prezident klubu RC Tatra Smíchov.

Tato exhibiční utkání jsou pro české hráče důležitá. Během zápasu se hráči často střídají a mají tak možnost si více zahrát a hlavně tak získat cenné zkušenosti při hře s protihráči jako jsou právě například New Zealand Ambassador´s XV.

„Naše městská část dlouhodobě finančně podporuje právě RC Tatra Smíchov. V plánu je investice do nové tribuny a také samozřejmě vylepšení sociálního zázemí hráčů,“ dodal starosta Prahy 5, Daniel Mazur (Piráti), který se ujal úvodního výkopu a tím zahájil dlouho očekávané utkání.

ČESKÁ REPUBLIKA 0-43 (0-26) NZ AMBASSADORS

Český tým 1. poločas

1 Vomáčka Vojtěch, 2 Hodek Matouš, 3 Průša Michal, 4 Trunečka Radim, 5 Trefný Robert, 6 Havel Vojtěch, 7 Brtníček David, 8 Hošek Daniel, 9 Schütz Zbyněk, 10 Cimprich Martin, 11 Řanda Čestmír, 12 Berounský Karel, 13 Kučera Jan, 14 Kobián Kryštof, 15 Čížek Jakub

Český tým 2. poločas

1 Calta Václav, 2 Mára Vojtěch, 3 Staněk David, 4 Monček Václav, 5 Olbrich Jan, 6 Juzl Marek, 7 Bureš David, 8 Homer Jakub, 9 Šimák Marek, 10 Šidla Robin, 11 Čížek Jan, 12 Tieber Jan, 13 Hopp Matyáš, 14 Neužil Michael, 15 Froněk Albert

Realizační tým:

Šéftrenér reprezentace – Tomasz Putra
Trenéři reprezentace – Jan Němeček, Pavel Pala

Trenér útoku – Phil Hopkins
Videoanalytik – Dan Beneš
Vedoucí týmu – Antonín Brabec
Fyzio – Michal Šaroch
Kustod – Vladimír Tlapák

SESTAVA CZE:

ROJ
Brtníček David (JIMI RC Vyškov), Bureš David (AS Macon), Calta Václav (RC Mountfield Říčany), Hodek Matouš (RC Tatra Smíchov), Homer Jakub (RC Mountfield Říčany), Hošek Daniel (RC Praga Praha), Hutník Radim (RC Tatra Smíchov), Juzl Marek (RC Mountfield Říčany), Mára Vojtěch (RC Tatra Smíchov), Monček Václav (JIMI RC Vyškov), Olbrich Jan (RC Tatra Smíchov), Průša Michal (RC Tatra Smíchov), Staněk David (RC Přelouč), Trefný Robert (RC Mountfield Říčany), Trunečka Radim (JIMI RC Vyškov), Vomáčka Vojtěch (FC
Grenoble), Zobač Martin (RC Tatra Smíchov).

ÚTOK
Berounský Karel (RC Tatra Smíchov), Cimprich Martin (Musselburgh RFC), Čížek Jan (RC Přelouč, Čížek Jakub (RC Přelouč), Forst Tomáš (RC Praga Praha), Froněk Albert (RC Praga Praha), Hopp Matyáš (RC Praga Praha), Kobián Kryštof (RC Mountfield Říčany), Kučera Jan (RC Mountfield Říčany), Neužil Michael (RC Tatra Smíchov), Shütz Zbyněk (RC Dragon Brno), Šedivý Jan (RC Mountfield Říčany), Šidla Robin (RC Dragon Brno), Šimák Marek (RC Tatra Smíchov), Tieber Jan (RC Dragon Brno)

SESTAVA New Zealand Ambassador’s XV:

1. Chris Keen
2. Zeke Dyson
3. Marty Jones
4. Cameron Gentles
5. Adam Batt
6. Bryn Hudson
7. Isaac Oconner
8. Nathan Kendrick
9. Maia Gibbs
10. Brook Tremayne
11. Dwayne Burrows
12. Hamish Northlott
13. Craig Clare
14. Kieran Meikle
15. Pera Gibbs
16. Jason Bird
17. Brett Joyes
18. Sam Dawson
19. Cade Robinson
20. Raymond Naea
21. Te Aho Morice
22. James Solomon

Zleva: novozélandský velvyslanec Rupert Holborow, starosta Prahy 5 Daniel Mazur a prezident RC Tatra Smíchov Roman Rygl