Tým TJ Spoje Praha postoupil v malém fotbalu do evropské soutěže!

IMG_0317

Na hřišti SK Motorletu se v sobotu 13. července 2019 odehrál Český národní pohár Asociace malého fotbalu České republiky. Tento turnaj je nejprestižnější akcí na klubové úrovni malého fotbalu.

Starosta Prahy 5 Daniel Mazur si nenechal ujít finálové utkání a následně pogratuloval a předal ceny vítěznému týmu TJ Spoje Praha, který si tímto vítězstvím, stejně jako dalších pět prvních týmů, zajistil postup do evropské soutěže Ligy Mistrů EMF (European Minifootball Federation), která se v roce 2019 bude konat v italském Rimini.

Dalších šest týmů v pořadí se kvalifikovalo na EMF EURO Cup, který se uskuteční také v Itálii – Bella Italia.

A co je to vlastně ten “malý fotbal”?

Malý fotbal je týmový sport, který se hraje dle svých vlastních pravidel vycházejících z mezinárodních pravidel malého fotbalu. Jde o míčový sport, který se hraje většinou na umělé trávě, na hrací ploše o rozměrech (44 – 54 m x 24 – 30 m) a hrací dobou 2 x 25 min s možnými modifikacemi s ohledem na věk. Auty se vhazují a týmy nastupují v sestavě 5 hráčů a 1 brankář. Tresty a karetní napomenutí jsou stejné jako v „jedenáctkovém“ fotbale. Jedná se tedy o týmový sport, který má v Česku hluboké kořeny a dlouholetou tradici. Začínal na vesnických loukách, později městských sídlištích, aby jej následně sjednotila Asociace malého fotbalu ČR (dále jen “AMF”), člen Evropské a Světové federace malého fotbalu.