Dříve zpustlý dvůr vedle Národního domu na Smíchově oživil Manifesto Market

67406964_2386564684921545_1134341759552192512_n

Několik let byl zanedbaný dvůr vedle Národního domu na Smíchově doslova trnem v oku kolemjdoucích. Jako mávnutím kouzelného proutku se dříve nevyužívaný prostor proměnil v novou gastronomickou mekku a oázu klidu v samotném centru Prahy 5. Vzniknul zde totiž již druhý Manifesto Market. Smíchovskému Manifestu udělili záštitu starosta Mazur a radní Zdeněk Doležal (ODS).

„Nejsme sice majiteli pozemku, projekt jsme se snažili podpořit především v ideové rovině. Známe ho z Florence a víme, jak dokázal prostor u Masarykova nádraží oživit. Doufáme, že něco podobného nastane i tady,” říká starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti).

Pozemek dvora, na kterém vyrostl Manifesto Smíchov stejně jako Národní dům na Smíchově, vlastní společnost Torino-Praga Invest. Smíchovský koncept na tomto místě bude ovšem pouze dočasně a po zimě se plánuje přestěhovat na jiné místo v Praze 5. S hledáním vhodné lokality pomáhá i radnice Prahy 5.
Slavnostního otevření v pátek 19. července 2019 se přestřihnutím pásky ujali starosta Prahy 5 Daniel Mazur společně s Martinem Barry, který tvůrcem konceptu Manifesto Marketu.

A na co se můžete v Manifesto Smíchov těšit? Najdete zde mimo jiné oblíbené street food speciality známé z Florence jako jsou PokeHaus, The Craft nebo Faency Fries. Ochutnat tu můžete mexickou kuchyni od restaurace Alebrijes, hlavní bar značky Pilsner Urquell , jehož dominantou jsou čtyři nové měděné tanky, které mají na čepu kromě klasického plzeňského piva také pivní speciály Vinohradského pivovaru. V parných letních dnech návštěvníci vítají také vodní plochu, kterou využívají k osvěžení jak dospělí, tak zejména děti.

Architektonický koncept vytvořilo mladé studio Chybík + Krištof, které prostranství vyplní zelení a vodní hladinou.