Triatlonové hvězdy i amatérští nadšenci poměří síly už tento víkend na závodu FORD CHALLENGEPRAGUE

Marek Moflár

Unikátní trať povede ze Střeleckého ostrova, odkud závodníci vystartují v sobotu 27. července. Připraveny jsou závody ve čtyřech kategoriích – triatlonový víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí HERVIS CHALLENGEJUNIOR, v sobotu je na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE, v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečný běh na 21,1 km.

Po úspěchu z předchozích let bude opět připraven závod s názvem SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON, který láká zájemce na kratší distance, než je klasický dlouhý triatlon, a je proto určen zejména nadšeným amatérům, kteří mají rádi výzvy a zároveň si netroufají na trať v plné délce. Chybět nebudou ani oblíbené CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY.

Na startovní listině hlavního závodu nechybí mistr světa v dlouhém triatlonu a stříbrný z loňského ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE Pablo Dapena, vítěz z roku 2017 Pieter Heemeryck, vycházející hvězda světového triatlonu Frederic Funk, či paralympijský vítěz z Ria 2016 Andrew Lewis.

České barvy v rámci elitního závodu budou hájit Lukáš Kočař, Tomáš Řenč, Petr Soukup, Petr Vabroušek, bývalý reprezentant v tandemové cyklistice Marek Moflár či handbiker Jan Tománek. V ženské kategorii se o co nejlepší výsledek popere česká hvězda žijící v Austrálii Radka Vodičková-Kahlefeldt, obhájkyně loňského prvenství Belgičanka Katrien Verstuyftová nebo stříbrná medailistka z olympiády v Londýně a mistryně světa Lisa Nordénová ze Švédska.

Letošního ročníku se stejně jako loni zúčastní také tým Survival ve složení zastupitele  a vášnivého cyklisty Pavla Richtera (TOP 09), vytrvalostního běžce Ondřeje Kreidla (TOP 09) a plavce Michala Spurného. Tým stejně jako předchozí rok zabojuje v kategorii CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY (tříčlenné štafety 1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh), ve které se umístil i přes úmorné vedro na krásném 13. místě.

Na startovní listině letos uvidíme i radního Jana Panenku (ODS), který bohužel vzhledem k přetrvávajícím zdravotním komplikacím musel zvolit kratší variantu závodu a to SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON (0,38 km plavání, 18 km na kole, 4,2 km běh).