Ota Balage otevře svoji školu zpěvu

balage 2

Známý hudebník, pedagog či producent Ota Balage chce v páté městské části otevřít školu, ve které budou lektoři vyučovat teorii a zpěv. Hodlá žáky osmých a devátých tříd připravovat, vzdělávat, rozvíjet a nacházet jejich talent.

„Učím na konzervatořích již skoro deset let, a i když se na studium dostanou převážně talentovaní mladí lidé, tak je
tu podle mě jedna nevyřešená situace. Je hodně talentů, kteří nenavštěvují základní uměleckou školu, a tak se na přijímací pohovory a zkoušky z teorie připravují sami. Mám zkušenost, že je velká část talentů znevýhodněná tím,
že neprojdou kvůli teorii, a protože netuší, co je na přijímacích zkouškách na konzervatoř důležité, nejsou přijati,“ vysvětlil Ota Balage.

Jako rezident Prahy 5 by chtěl spolupracovat zejména se Základní uměleckou školou ve Štefánikově ulici a sídlo školy situovat právě tam. „Školu mám v plánu otevřít na konci října, uchazeči se mohou již přihlašovat na webu balagemusicschool.cz. Škola je podle mě potřebná a unikátní v tom, že lektoři využívají moderních metod a techniky a není v naší republice dostatek přípravek v uměleckém oboru pro zpěv, hudební nástroje a interpretaci,“ informoval.

Nápad přivítala i „čerstvá“ starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). „Radnice oblast hudebního vzdělávání podporuje dlouhodobě, například už několik let spolupořádá soutěž Talent Prahy 5. V podstatě celý svůj profesní život se pohybuji ve školství, takže podporuji jakoukoli investici do vzdělávání našich dětí,“ řekla starostka.

Ota Balage vystudoval Hudební vojenskou konzervatoř – obor klarinet, skladba, klavír. Kariéru začínal jako hráč
na klarinet v Posádkové hudbě Praha v roce 1981. Působil ve skupinách Zikkurat, Tango, Nová Růže či BSP. Kromě dalších aktivit produkoval řadu známých muzikálů. Je držitelem mnoha hudebních ocenění, například klávesista roku, skladba roku či album roku.