Další smíchovská 110. patřila Růžence

100_9532

V sobotu 18.listopadu 2017, u příležitosti 110.narozenin mezinárodní mistryně paní Růženy Suché – Dobiášové,odehráli šachisté na její počest „ Turnaj všech generací “, kterým si tuto osobnost a její šachové výsledky,jako Československé reprezentantky připomenuli.

Záštitu nad slavnostním kláním převzala městská část Praha 5.V doprovodu trenérů, svých nejbližších a přátel hry královské, si přišlo turnaj zahrát 88 hráčů – z toho 15 zahraničních z Ruské federace,Vietnamu,Itálie, Srbska,Ukrajiny a Slovenské republiky.

V uvítacím ceremoniálu pozdravil účastníky předseda šachového svazu pan Jan Hruška.

Hrál se jeden turnaj – Švýcarským systémem , 7 kol , 2 x 25 minut na partii. Pro vyhodnocení bylo startovní pole rozděleno do kategorií a vítězové obdrželi pěkné poháry. Všichni hráči obdrželi účastnický list turnaje. O prvenství ve všech kategoriích se bojovalo s velkým úsilím a pochvalu za bojovnost si zaslouží mladí hráči,kteří se zkušených borců nezalekli a  o mnoho bodů je i připravili. Čtvrté místo Filipa Růžičky v souhrnném pořadí 88 hráčů bylo bezesporu překvapením.

Poděkování pořadatelů turnaje – ŠK Smíchov a Sokrates  2001 patřilo  Úřadu MČ Praha 5 za všestranou podporu a těm, kteří pomohli při realizaci hezkého klání.Poděkování patří dále i předsedovi PŠS panu Hruškovi za předání cen vítězům a všem hráčům, jakož i návštěvníkům.

Turnaj splnil své společenské i sportovní poslání a hráče bezesporu motivoval do dalších turnajů.

Výsledky turnaje

Absolutní vítěz turnaje :      Tomáš Kučera – ŠK  Dopravní podnik Praha

 

Kategorie mladší žáci :  / 19 hráčů /

1.místo  Matouš Hlavina        – Sokol Nebušice        4,5 bodů ze 7 možných

2.místo  Vojtěch Hrabě           – ŠK Smíchov             4,5 bodů ze 7 možných

3.místo  Tobíáš Svačina          – ŠK OAZA Praha      4,0 bodů ze 7 možných

Kategorie starší žáci :    /  5 hráčů /

1.místo  Filip Růžička            – ŠK DP Praha            5,5 bodů ze 7 možných

2.místo  Tomáš Hrbek            – ŠK Smíchov             4,0 bodů ze 7 možných

3.místo   Adam Hruška          –  Sokol Nebušice        4,0 bodů ze 7 možných

Kategorie junioři:         / 3 hráči /

1.místo  Alena Boiarko         –  neregistrována          4,0 bodů ze 7 možných

2.místo Martin Šilhánek       –  TJ Jince                     4,0 bodů ze 7 možných

3.místo Pavel Pavlas            –  neregistován              2,0 bodů ze 7 možných

Kategorie starších hráčů : / 61 hráčů /

1.místo  Tomáš kučera         – ŠK DP Praha               6,5 bodů ze 7 možných

2.místo  Emil Dlábek           – neregistrován              6,0 bodů ze 7 možných

3.místo  Jindřich Melich      – TJ Pankrác                  5,5 bodů ze 7 možných

 

Nejlepší hráčka turnaje       –  Janka Sedláčková  ŠK Praha 4    –    16.místo

Nejmladší hráčka turnaje    – Valentýna Svačinová     8 let        –    81.místo

Nejmladší hráč turnaje        – Yang Lovecchio            5 let        –     85.místo

Nejstarší seniorka turnaje    – Janka Sedláčková – ženy nestárnou -16.místo

Nejstarší senior turnaje        – Emil Daniš -neregistrován  86.let    -23.místo

Nejlepší zahraniční hráčka  – Janka Sedláčková – Slovenská republika – 16.místo

Nejlepší zahraniční hráč       – Emil Daniš  – Slovenská republika   -23.místo

 

Z podkladů rozhodčího zpracoval  Josef Čermák.