Jak být fit v každém věku?

senioři cvičení

V Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici se 19. ledna od 10 hodin koná seminář „Zdravý životní styl – Fit v každém věku“, který je zaměřen na seniory.

Zdravý životní styl je téma, o kterém se hodně mluví, ale ne všichni si pod tímto pojmem dovedou představit něco konkrétního. Právě proto přichází projekt Senzační senioři s tímto seminářem, který již v loňském roce proběhl v seniorských klubech na různých místech republiky a setkal se velkým zájmem i ohlasem početných účastníků. Seminář povede lektorka Vlaďka Vacková, která naučí návštěvníky, jak najít vlastní recept na to, jak být zdravý, v kondici a cítit se příjemně.

Přiblíží také zásady zdravého stravování, ukáže, jak zjistit svoji optimální váhu a jak jí docílit. V neposlední řadě doporučí vhodné a přiměřené pohybové aktivity pro seniorskou věkovou kategorii. Na ploše dvou hodin se bude věnovat teorii, poskytne dostatek prostoru pro dotazy, tudíž se nebude jednat o nějaké abstraktní poučky, nýbrž o konkrétní rady a tipy přímo na míru jednotlivým účastníkům. Každý z nich navíc obdrží vytištěnou brožuru, obsahující i dva malé testy. Poslední část je věnována cvičení s posilovacími gumami, které pak návštěvníkům zůstanou jako dárek od sponzora.

Seminář představuje další atraktivní událost v rámci projektu Senzační senioři a nutno dodat, že právě takoví jsou senioři z Komunitního centra Prádelna – aktivní, činorodí lidé, pro které stáří není čas rezignace a zahořklosti, nýbrž chvíle pro realizaci a rozvoj svých zálib, koníčků a dovedností.

„Se zdravým životním stylem bezesporu souvisí mimo jiné sportovní a pohybové aktivity, které jsou mezi seniory velmi oblíbené. Proto seniorům nabízíme v našem komunitním centru třeba stolní tenis, zdravotní gymnastiku pro seniory pod vedením kvalifikované a velmi zkušené lektorky Marty Roubalové, kondiční cvičení s hudbou, které pořádá taneční soubor Marietta, cvičení na míčích či jógu pro seniory a rádi bychom rozšířili nabídku o další zdravotní a pohybové aktivity pro seniory v bu- doucnosti. V letních měsících senioři mohou využívat hřiště na pétanque v parku před budovou komunitního centra nebo chodí plavat do bazénů v Praze 5 za zvýhodněné vstupné zajištěné radnicí Prahy 5. Tudíž zmiňovaný seminář dokonale zapadá do naší dlouhodobé koncepce zdravého životního stylu v každém věku,“ připomněl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).