Reprezentační ples podpoří Klub cystické fibrózy

podnikatel hlasování

Radnice Prahy 5 vás srdečně zve na 1. reprezentační ples, který se koná ve čtvrtek 22. února od 19 hodin (vstup od 18:30 hodin) v Národním domě na Smíchově, a to u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město. Výtěžek ze vstupného bude darován Klubu nemocných cystickou fibrózou. Součástí večera je slavnostní vyhlášení vítězů ankety Podnikatel roku 2017.

Klub nemocných cystickou fibrózou vznikl v roce 1992 z popudu rodičů dětí trpících touto v současné době nevyléčitelnou nemocí. Její důsledky se dají pouze mírnit včasnou diagnostikou. Posláním klubu je zlepšování kvality života nemocných a dále zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění. „Za radnici Prahy 5 jsem rád, že alespoň touto cestou můžeme klubu pomoci. Chci poděkovat všem, kdo se k nám připojí, a společně podpoříme dobrou věc,“ řekl starosta Pavel Richter (TOP 09).

Vstupenky v ceně 250 korun si můžete zakoupit přímo na úřadě MČ Praha 5, náměstí 14. října 1381/4, ve 2. patře v úředních hodinách pokladny. Večerem vás provede Zdeňka Žádníková Voencová, herečka Dejvického divadla. Hostem bude český houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Na programu plesu spojeného s vyhlášením Podnikatele roku 2017 je exkluzivní vystoupení vicemistrů ČR v showdance Františka Kopeckého a Petry Stehnové. K tanci i poslechu zahraje Gurmania band.

Partnery plesu jsou Pivovary Staropramen, Penta Real Estate, Československá obchodní banka a Asistenční centrum.

Co je cystická fibróza

Jde o nevyléčitelnoé dědičné onemocnění. V ČR se s ním ročně narodí asi 30 dětí. Nemoc postihuje především dýchací
a trávicí ústrojí, ve kterých se tvoří abnormálně hustý hlen. Přidávají se i další zdravotní komplikace, například diabetes, osteoporóza, cirhóza jater. Nyní je v tuzemsku diagnostikováno více než 650 nemocných. Nemocní se průměrně dožívají 38 let.