Přednášky učí užívat darů přírody

KC Louka

KOMUNITNÍ CENTRUM LOUKA

Každý z nás prochází stejnými etapami života, přes dětství se dostáváme do dospělosti a zralosti a poté nastává období, ve kterém hledáme priority a další seberealizaci.

Někteří umí přijímat krásnou etapu zralého života, zatímco jiní mají obavy ze stárnutí, bojí se stáří, nemocí i závislosti na druhých. V Komunitním centru Louka se rozhodli uspořádat blok přednášek i praktických ukázek umění stárnout pozitivně, a jak čerpat inspiraci. V jednotlivých blocích se zaměří především na otázky zdravotní, prevenci civilizačních chorob a problémů, které ke stáří samozřejmě patří.

Dne 22. března ve 14 hodin se v Louce uskuteční posezení nad tématem bylinek, léčivé přírody a bylinkářství. Každý z nás ví, že již naši předci měli v úctě přírodní zdroje, které byly často jediným a velice účinným prostředkem proti neduhům. Naše společnost se nyní, po éře víry v syntetické produkty, opět navrací k ověřeným způsobům léčby a hlavně prevence. Při prvním setkání se seznámíte s jednotlivými rostlinami, kde, kdy a hlavně co z nich sbírat, a přitom dojde i na malou praktickou ukázku. Pod vedením lektorky se naučíte míchat bylinné a vonné čaje pro tělo i duši. A potom už bude na každém z vás, jakou cestu zvolí pro svůj životní styl a pro své zdraví.

Cyklus bude pokračovat 9. dubna od 15 hodin kurzem úvodu do grafologie. Lektorka objasní nejen tajemství písma, které o každém z nás mnoho vypovídá, ale budete mít možnost blíže prozkoumat svůj vlastní rukopis a sebe sama. Dne 23. dubna od 15 hodin se opět naváže na inspiraci přírodou a přírodními zdroji, vstoupíte totiž do říše kosmetiky, péče o tělo a pleť. Pomůžeme radou a návody, jak si doma vytvořit přírodní kosmetiku.

Samozřejmě nepůjde jen o teorii, ale i o praktické ukázky, vyrobíte si kosmetické oleje a másla z domácích surovin a bez přidaných barviv a stabilizátorů. Dozvíte se nejen to, jaké jsou základní ingredience, ale hlavně jak je správně míchat a aplikovat.