Radnice opět podpoří Švandovo divadlo

Švandovo divadlo

Městská část Praha 5 a Švandovo divadlo dlouhodobě spolupracují v oblasti kulturního života a jeho podpory. Ani rok 2018 nebude výjimkou. I pro něj schválila Rada MČ Praha 5 smlouvu o poskytnutí finančního daru divadlu ve výši 1,5 milionu korun.

„Posláním městské části Praha 5 je rozvíjet a podporovat kulturní život v pátém obvodu, poskytovat občanům informace o kulturním dění a podporovat jejich zájem o něj,“ řekl zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Ze spolupráce se Švandovým divadlem, stvrzené rovněž podpisem memoranda, vyplývá, že divadlo radnici umožní využít své prostory pro realizaci projektů organizovaných MČ Praha 5. Jde například o odpolední představení pro důchodce zadané MČ Praha 5 z repertoáru Švandova divadla, večer soutěže Talent Prahy 5, večer při příležitosti udělování čestných občanství či akce organizované ve spolupráci s partnerskými městy.

Kromě toho Švandovo divadlo nabídne část premiérových míst pro MČ Praha 5 a poskytne vstupenky na repertoárová představení divadla, eventuálně na další akce pořádané divadlem. Radnice naopak pro Švandovo divadlo zabezpečí poskytování informací o kulturních představeních na webových stránkách MČ Praha 5, Kulturního centra Praha 5, v časopise Pětka a na sociálních médiích MČ Praha 5. Švandovo divadlo je třetí nejstarší divadelní scéna v Praze a jediné „kamenné“ divadlo se stálým hereckým souborem na území pátého obvodu.