Spolek Hájovna Na Cibulkách si užijete nejen jaro

IMAG0751

Koncem loňska se po dlouhých letech podařilo otevřít veřejnosti hájovnu na Cibulkách a zahájit tam pravidelný provoz. Aktivity místního spolku Hájovna mají široký záběr a vycházejí především z potřeb a kapacity místních obyvatel.

Ať už jde o pravidelné tréninky běžecké školy, tvorbu komunitního archivu nebo vedení výtvarných a tvořivých dílen pro děti. Vše je založeno na práci lidí, kterým tato činnost přináší radost a dává smysl. Nutno dodat, že spolek funguje na principu dobrovolnictví. Je to nezisková organizace a mnohé z toho, co dělá, je možné díky grantové podpoře městské části Praha 5 a Magistrátu hl. m. Prahy.

S příchodem jara začíná jedno z nejhezčích období v roce pro návštěvu hájovny a lze ji spojit s procházkou romantickým parkem či pokračovat dále do přírodního parku Košíře-Motol. Letos na jaře spolek připravuje založení jedlé zahrádky a pokračování v tvorbě komunitních záhonků. Provozuje také čítárnu a studovnu v památkově chráněné budově hájenky a na její zahradě. V současnosti se snaží o zvelebení interiéru pro co nejširší okruh návštěvníků. Dále se pracuje na restauraci osobnosti zakladatele romantického parku na Cibulkách Leopolda Thun Hohensteina. Za tímto účelem letos vznikne brožura, která si za cíl klade seznámit širokou veřejnost s touto významnou postavou košířské historie.

Čtenáři Pětky i všichni ostatní jsou srdečně zváni k jarní návštěvě hájovny v krásné přírodě lesa na Cibulkách. Kdy je tady otevřeno, a další aktuální informace si můžete přečíst na FB a webových stránkách spolku www.spolekhajovna.cz. Máte-li zájem zapojit se do dění spolku, zahradničit, tvořit, běhat, stát se jedním z dobrovolníků a přispět k rozvoji činnosti či jinak spolek Hájovna podpořit, napište na hajovna.cibulka@volny.cz nebo rovnou přijďte, nejlépe kterýkoli pátek mezi 13. a 17. hodinou.

Na Cibulkách nabízejí i pestrý program pro děti