MeetFactory žije letním kinem, otevírá výstavy a chystá něco velkého

deerhunter

Smíchovská kulturní továrna před svou letní rekonstrukcí foyer a velkého sálu ještě něco zažije – několik výstav, premiéru, salvu koncertů, ale také volně přístupné kino. Letní kino Zeď, které probíhá každou středu od půl desáté, vymění plátno za zeď bývalé galerie. Projekce filmů, tematicky inspirované u nejslavnějších zdí světa, budou probíhat až do září.

V rámci rovněž volně přístupné Pražské muzejní noci se 9. června v MeetFactory otevřou dvě výstavy – ve velké galerii Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj, představující umělecké přístupy, které vznikly ve specifickém geopolitickém rámci jihovýchodní Evropy v různých časových kontextech, v menší pak Lo Jimeny Mendozy, představující přírodu jako katalyzátor lidské proměny.

Vaši rodinu na kolbišti volebního roku pak bude možné poznat v Divadle MeetFactory už v půli měsíce, když 17. proběhne premiéra adaptace románu Petry Hůlové. Strážci občanské dobra 2 budou mít hned 18. června reprízu, pak se ale až do podzimu tohle kousavé drama v režii Adama Svozila odmlčí.

Kázat a svíjet se naopak bude Alex Cameron (AU), nonšalantní bard střihu Nicka Cavea, který dorazí už 5. června. Éterické, dráždivě minimalistické R&B se nabízí s návratem hudebníka vystupujícího pod jménem Rhye (US), který v MeetFactory se svým orchestrem vystoupí 12. června. O dva dny později se po deseti letech konečně vrátí slovutní Deerhunter (US), předáci indierocku a psychedelie. Kompletní program, který mimo jiné zahrnuje také tradiční bleší trh v neděli 10., nabízí webové stránky MeetFactory.