Již pošesté se uskuteční Lednový turnaj SENzačních SENiorů

xxx IMG_6364

Jednou z nejvýraznějších seniorských sportovních akcí bývá každoroční Lednový turnaj SENzačních SENiorů, který se koná pravidelně koncem ledna v Komunitním centru Prádelna. Letos proběhne již pošesté, a to ve dnech 28. a 30. ledna 2019, přičemž ve středu budou vyhlášeni vítězové všech kategorií.

Akci si organizují sami senioři, pouze v koordinaci s pracovníky Komunitního centra Prádelna. Přihlášení účastníci jsou zařazeni do hracích tabulek a kategorií – dvouhra muži/ženy, čtyřhra muži/ženy//smíšená. Turnaje se účastní především senioři, kteří navštěvují pravidelně hernu stolního tenisu v Prádelně v pondělí a ve středu, nicméně se může přihlásit i jiný hráč – senior z Prahy 5.

Ovšem kapacita je omezena a přihlášky se uzavírají v polovině ledna. Turnaj podpoří svými produkty také
významný partner komunitního centra – Pivovary Staropramen. Stolní tenis představuje jednu z prvních
seniorských aktivit od samotného vzniku Prádelny, která oslovila seniory z okolí a spolu s kurzy práce s počítačem dala impulz k rozvoji komunitního centra do dnešní podoby. Již v roce 2012 zde vznikla zmiňovaná herna stolního tenisu, jež funguje dodnes a kolem níž se utvořila komunita seniorů aktivně se věnujících tomuto sportu.

A jelikož právě neorganizovaní senioři – pravidelní návštěvníci – se zapojili od samého začátku do projektu SENzační SENioři Nadace Charty 77, nese tento turnaj jeho jméno. Zároveň je důležité připomenout dvě nejvýraznější osobnosti se stolním tenisem v komunitním centru spojené.

První je zakladatel herny stolního tenisu pan Miroslav Jiskra, druhou jeho následovník a systematický organizátor
pan Václav Svoboda. Lednový turnaj tak svým způsobem představuje i poctu a poděkování „in memoriam“ oběma zakladatelům oblíbené seniorské sportovní aktivity.

„Letos již pošesté budu předávat diplomy vítězům i poraženým hráčům. Každoročně se na to velmi těším, protože z účastníků přímo srší energie a radost z pohybu. Zároveň je také každý rok znatelná zvyšující se úroveň
a technická vyhranost jednotlivých hráčů, samotný turnaj už získal určité renomé,“ konstatoval radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který nad turnajem převzal záštitu.